Výzkum

Důkazy podporující využití konopí v medicíně

Výzkumné studie ze světa

Vědci a lékaři studují již přes 40 let terapeutické účinky konopí, extraktů z konopí a izolovaných rostlinných sloučenin. Tento výzkum doprovází obrovské množství případových svědectví a kazuistik o léčebném přínosu konopí.

V současnosti probíhá po celém světě více než 400 klinických studií

245 USA
45 Evropa
32 Kanada
25 Izrael
4 Latinská Amerika
3 Austrálie

*Zdroj: Národní lékařská knihovna USA. Poslední aktualizace: červen 2018.

Současný stav poznatků

Chronická bolest u dospělých

„Existují podstatné důkazy, že konopí účinně léčí chronickou bolest u dospělých.“

 

 

 

Nevolnost a zvracení v důsledku chemoterapie

„Existují přesvědčivé důkazy, že perorálně podávané kanabinoidy jsou účinnými antiemetiky při léčbě nevolnosti a zvracení vyvolaných chemoterapií.“

Svalová spasticita při roztroušené skleróze (RS)

„Existují podstatné důkazy, že perorálně podávané kanabinoidy efektivně mírní symptomy související se spasticitou u pacientů s roztroušenou sklerózou.“

* Zdroj: National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine (2017) In, “The Health Effects of Cannabis and Cannabinoids: The Current State of Evidence and Recommendations for Research”

Výzkum ve Spectrum Therapeutics

Spectrum Therapeutics je biofarmaceutická společnost, která vyvíjí inovativní konopné produkty, zahrnující účinné lékové formy a způsoby podání, které dále zkoumáme v souvislosti s potenciálním terapeutickým účinkem.


Klademe si za cíl využít tento výzkum a vývoj ke zlepšení kvality života a zdraví lidí na celém světě, kteří trpí akutními a chronickými nemocemi.

Společnost Spectrum Therapeutics podala 8 předběžných amerických patentů týkajících se studií:
  • Fibromyalgie
  • Amyotrofické laterální sklerózy (také známé jako ALS, Lou Gehrigova choroba)
  • Úzkosti a jejích různých podskupin (humánní a veterinární ve spolupráci s Canopy Animal Health)
  • Zlepšení kognitivních funkcí (humánní a veterinární ve spolupráci s Canopy Animal Health)
  • Bolesti a jejích různých podskupin (humánní a veterinární ve spolupráci s Canopy Animal Health)
  • Snížení použití opioidů, tlumení bolesti a závislosti (prostřednictvím Beckley Canopy Therapeutics)

Aplikovaný výzkum

Prostřednictvím našich výzkumných programů máme za cíl vytvářet přírodní rostlinné léčivé přípravky a zdravotnické prostředky na bázi konopí, které budou zlepšovat kvalitu života lidí postižených akutními a chronickými onemocněními. Naše primární oblast výzkumu se soustředí na neurovědy. Podporujeme uchazeče, kteří jsou při svém bádání důslední a zavázali se k rozvoji kanabinoidních věd.

Tento web používá cookies k rozpoznání vašeho počítače nebo zařízení a umožňuje vám tak poskytnou nejlepší uživatelský komfort a zlepšit jeho funkce. Cookies můžete vypnout prostřednictvím vašeho prohlížeče, ale některé funkce webu již nebudou dále k dispozici. Pro přečtení Prohlášení o ochraně osobních údajů na webových stránkách, klikněte zde.